Přejít na obsah


Fotka

Dálkoměry


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1123 odpovědí na toto téma

#401 Hroch

Hroch

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 14 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 28 duben 2009 - 09:32:57

Nedávno jsem nesl Canonet QL 19 na řemenu přes rameno a nějakým nedopatřením mi sjel a cca z výšky pasu spadnul na betonový chodník. Od té chvíle se ručka expozimetru ani nehnula a nešlo ani nikterak exponovat (zablokovaná spoušť kvůli domnělé podexpozici). Po bližším ohledání jsem zjistil, že fotoaparát narazil na zem "hlavou dolů" a v místě kde se nachází kolejnice pro blesk byl kryt promačknutý směrem dovnitř a zřejmě mechanicky bránil pohybu ručičky expozimetru. Zasunul jsem šroubovák do kolejnice pro blesk a páčivým pohybem narovnal horni kryt do původní polohy. Ručička expozimetr už zase funguje, expozimetr měří. Vše ověřeno vyvoláním filmu. Rána to byla pěkná a vzhledem k vyšší hmotnosti Canonetu nemohla projít bez následků, ale vše se v dobré obrátilo a hodnotím jeho odolnost velmi pochvalně.
  • 0

#402 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 30 duben 2009 - 08:32:44

Tak se hlásím mezi dálkoměristy (nebo dálkoměrysty?)!
Dnes mi přibyl nádherný Himatic F, a protože jsem se nedokázal úplně rozhodnout, na cestě je ještě Oly 35 RC :)
  • 0

#403 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 30 duben 2009 - 09:52:58

Tak se hlásím mezi dálkoměristy (nebo dálkoměrysty?)!
Dnes mi přibyl nádherný Himatic F, a protože jsem se nedokázal úplně rozhodnout, na cestě je ještě Oly 35 RC :)

To jsem zvědav, který si necháš :D Oba jsou to značně "návykové" strojky.
  • 0

#404 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 2 květen 2009 - 13:18:39

:)
Protáhnul jsem první film Himaticem, přeci jen jsem nervózní, že vůbec nevím, jaké expoziční hodnoty to nastavuje, ale negativ (právě se sušící) vypadá dobře. Je to tak maličké a tiché ... jsem nadšen :)
  • 0

#405 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 2 květen 2009 - 19:22:07

No takže nazvětšováno a jsem mírně v rozpacích. Čekal jsem optickou bombu, ale tak nějak obyčjné FE s 35/2 je asi znatelně lepší ...
  • 0

#406 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 2 květen 2009 - 19:30:46

jenomže obyčejné - zmíněné tělo a sklo je asi tak třikrát větší a třikrát těžší a nevejde se zas tak snadno do kapcy!
jestli budeš mít ještě ten olympus, tak si nechej ten, kvůli možnosti manuálního režimu
  • 0

#407 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 2 květen 2009 - 19:49:56

Já vím, že od toho nesmím chtít zázraky, ale četl jsem takové superlativy, že jsem čekal trošku víc.
A taky je problém v tom, že teď dělám prakticky už jen s mamčou 645, takže tam je holt kvalitativní skok ještě větší. Ale hůl nelámu, nejsem založením tester :) A na Olympus se moc těším.
Mimochodem, vysvětlí mi prosím někdo, jak je to s tím rámečkem uvnitř hledáčku? To je něco pro korekci paralaxy? Od nějaké vzdálenosti? Nebo na co tam je?
  • 0

#408 zorkiman

zorkiman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 110 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 květen 2009 - 19:53:00

A co takhle si precist priozeny navod? :)

Hi-matic F nema korekci paralaxy jen vyznaceny ramecek pro kompozici na blizke vzdalenosti 1-1,5m.
  • 0

#409 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 2 květen 2009 - 19:54:34

Děkuji, tušil jsem správně, jen mi chybělo to číslo :) :)
  • 0

#410 Hroch

Hroch

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 14 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 4 květen 2009 - 09:12:31

No takže nazvětšováno a jsem mírně v rozpacích. Čekal jsem optickou bombu, ale tak nějak obyčjné FE s 35/2 je asi znatelně lepší ...

Hm. To se podivejme. Mě naopak Canonet QL19 opticky mile překvapil. Nic moc jsem od něho nečekal a nakonec jsem happy. Tedy krome protisvětla. V protisvětle je to bída.
  • 0

#411 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 4 květen 2009 - 09:51:57

No takže nazvětšováno a jsem mírně v rozpacích. Čekal jsem optickou bombu, ale tak nějak obyčjné FE s 35/2 je asi znatelně lepší ...


Himselfe, ogaro, tož to nesmíš mnět na skléčku naflusané od masařek !!! :-) To sa pak nesmíš divit :lol:

Jo a s Himatikem blikám už skorem dva roky a o tym hledáčku sem to nevěděl (a ani mi to nechybělo), tož děkuju za poučéní .....
  • 0

#412 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 4 květen 2009 - 11:01:32

Himself :
Ono problém celého netu je v tom,že až na vyjímky netušíš,s kým vlastně mluvíš a jaké jsou jeho případné nároky a zkušenosti.Pro někoho,kdo ještě před půl rokem dělal na digikompakt přiložený jako bonus k nové ledničce,tak pro takového je např. Zenit s Heliosem nebo Praktica s 20 Flektogonem naprostá bomba.Za komančů jsem si také myslel,že Pancolar je super sklo a být tehdy nějaké diskuse,asi bych ho dost hájil.Jenže člověk postupuje a zjišťuje,že ne všechno je tak,jak se mu zdálo.Takových řečiček o supersklech a superstrojích jsem už slyšel,ani nemluvit.Jenže buď je to výše uvedený případ,nebo jedna paní povídala,nebo daný člověk je kvalitativně jinak nastavený a s tím se nedá nic dělat.. Navíc je také třeba si uvědomit kategorii daného přístroje, cílovou skupinu,pro kterou byl určen a také styl práce.Ale to prostě někteří nechtějí slyšet a fertig.
  • 0

#413 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 4 květen 2009 - 11:20:48

prema, já myslím, že na mě platí hlavně ten konec Tvého odstavečku. A také se nebráním tomu, že to je rukama (mám z některých fotek pocit, že jsou zaostřené za, i když by to mělo být procloněné ...)
Právě ale došel ten Oly 35 RC. Zatím mu nerozumím a budu asi muset studovat manuál a taky zjišťovat, jak je to s baterkama, ale už se na to těším. Jasné je, že mamču ani D700 kvůli němu neodložím, ale na ulici do kapsy by to měl být fajn společník :lol:
  • 0

#414 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 4 květen 2009 - 16:55:09

Himself:
Přema má pravdu, osíš vždyckyvá kóknót na fotku u teho nicka a mosí ti to byť jasné :lol:
  • 0

#415 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 14 květen 2009 - 13:21:00

Dálkoměrníci, dnes jsem u škody viděl Bessu L zlevněnou z 2900,- na 2100,-
  • 0

#416 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 14 květen 2009 - 13:43:32

že bych každýmu ze svých dvou širokáčů koupil samostatný tělo?
:roll:
možná v budoucnu
  • 0

#417 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 14 květen 2009 - 14:06:02

Dálkoměrníci, dnes jsem u škody viděl Bessu L zlevněnou z 2900,- na 2100,-

nesmím nesmím nesmím!


:roll: :roll: :roll:
  • 0

#418 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 22 květen 2009 - 10:07:08

Dálkoměrníci, dnes jsem u škody viděl Bessu L zlevněnou z 2900,- na 2100,-

nesmím nesmím nesmím!


:roll: :-) :)


k cemu by ti byla :D
  • 0

#419 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 22 květen 2009 - 10:09:25

pro vsechny kdo kdy snily o Noctiluxu :roll:

flickr - Abrahamsson

cameraquest

cena 1100$ ?[/url]
  • 0

#420 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 22 květen 2009 - 11:29:18

to himself a Oly 35RC

Dneska jsem se konečně dopracoval k rozebrání a "vyladění" - nezobrazoval se mi čas hledáčku. Rozebrání bylo celkem snadné, je potřeba oddělat samospoušť (má protisměrný závit!!), volič časů a kličku - například pomocí dvou šroubováků - jeden vzepřít do vidlice místo filmu a druhý nahoře za knoflík (šroubek, co tam je, drží jenom pérko, takže ho nemá smysl oddělávat). Pak tam jsou už jenom tři šroubky, celý vršek se zvedne (bacha na synchrokablík, naštěstí je celkem dlouhý a ohebný). Hledáčková část je přelepená kusem černého papíru, staí strhnout a vatou na špejli vyčistit všechny dostupné plochy skel, čoček a zrcátek, a to především těch dálkoměrných uprostřed foťáku, až neuvěřitelně se zjasní skvrna v hledáčku. Dopuručuju.

A bacha, nad dálkoměrem je přenos ex. časů do hledáčku s pružinkou, která není moc "stabilní" 8-O
  • 0

#421 martins

martins

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 405 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 červen 2009 - 14:04:14

tak jsem se nadobro zbláznil a za poslední peníze koupil Yashicu 35 elektro:)zrovna hřeji v ruce první film nafocení tímto krásným strojkem.K večeru vyvolám a uvidíme.Minulý majitel pjel přímo ooody na ten objektiv tož uvidíme co z toho vyleze.
  • 0

#422 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 červen 2009 - 11:17:17

Zdravím,
mohl by mi prosím někdo doporučit/nedoporučit aparátek FED 5S. Údajně nový, nikdy nepoužitý, r.v. 1985.
  • 0

#423 pignon

pignon

    Nováček

  • Předplatitel
  • 449 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 14 červen 2009 - 14:57:46

uz jsem to tu kdesi psal, mel jsem FED5 bez expozimetru s objektivem Industar 61 L/D 2,8/52mm. Objektiv byl fantasticky, velmi ostry, plne pouzitelny na plnou diru, hezby bokeh. Protisvetlo, ale vubec nedaval, nehazel flary, ale totalni ztrata kontrastu. Telo stalo za houby. Sice asi nerozbitny a spolehlivy, ale hledacek mi vubec nevyhovoval, jednak kovova ocnice, ktera mi drela bryle, s brylema taky nejde videt do kraju. No a nastavit cas lze az po natazeni zaverky. Co me, ale dostalo, ze kopal vic nez zenit a to nema zrcadlo.
  • 0

#424 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 červen 2009 - 12:09:10

Tak to mě zklamalo. Docela se mi totiž líbí. Chci si sehnat totiž ještě nějaký fotoaparátek na takovéto všudypřítomné nošení, a to si právě myslím, že ten FED vydrží vše. Pořídil jsem si totiž kompakt Olympus superzoom 105,ale totálně mi nepřilnul k srdci. je to plastová nanicovatost, nic podctivého. Chtěl bych něco pohotového, odolného, dálkoměrného, ale samozřejmě s vynikající optikou, která by se dala měnit. A právě u toho FEDu byl na tomto vláknu objektiv vychvalován. Tak nevím, co si mám vybrat.
P.S. Našel jsem baterie 1.35V za cenu asi 30-40,-Kč, nejsem si teď jist, pokud by byl zájem, ještě jednou bych to našel.
  • 0

#425 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 15 červen 2009 - 15:21:32

Chtěl bych něco pohotového, odolného, dálkoměrného, ale samozřejmě s vynikající optikou, která by se dala měnit.
P.S. Našel jsem baterie 1.35V za cenu asi 30-40,-Kč, nejsem si teď jist, pokud by byl zájem, ještě jednou bych to našel.

To jednoduché, to je prostě Leica... :-P
Možná ještě Bessa Rx nebo Konica Hexar RF.

U všech FED-ů jsou hledáčky dost špatné. Ještě tak se s nimi dá zaostřit, ne ale vybrat záběr. IMHO je z FED-ů pro používání nejlepší trojka, nebo dobře zachovalá / repasovaná dvojka. Čtyřka a pětka jsou velké a těžké, pokud mají expozimetr tak funguje špatně nebo vůbec a co je nejhorší, spoušť je tak nešikovně schovaná za počitadlem snímků že by si jeden prsty ukroutil. Ze sovětských bych volil raději Zorki-4K. Nebo Kiev. Industar-61 na Kieva nasadíš (no, s trochou soustružení a kutilství), Helios-103 na FED-a nedáš.

Byl by zájem.
  • 0

#426 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 087 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 719

Publikováno 15 červen 2009 - 16:40:08

Chtěl bych něco pohotového, odolného, dálkoměrného, ale samozřejmě s vynikající optikou, která by se dala měnit.

To jednoduché, to je prostě Leica... :-P
Možná ještě Bessa Rx nebo Konica Hexar RF.


Pohotové, odolné, dálkoměrné a s vynikající optikou - to je také třeba Contax G ...
  • 0

#427 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 červen 2009 - 16:43:33

No byla by to paráda, taková Leica, apodobné, jenže zatím bych se držel při cenové zemi :-P
A co třeba takový Revue 400SE? Neslyšel jsem na něj hanu, objektiv je vyroben ve spolupráci firem Minolta a Leica a je to prý co se objektivu týče to nejlepší, co vzniklo v dané kategorii.
  • 0

#428 pignon

pignon

    Nováček

  • Předplatitel
  • 449 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 15 červen 2009 - 20:28:51

Ten jsem vlastnil, sklo mi prislo stejny jako u minolty himatic 7SII, jako ze na dany typ otaku velmi ostry, aparatek je to velmi prijemne kompaktni, dobre se s nim ostri a ramuje, narozdil od rusaku vubec nekope, jen si tak cvakne, jelikoz ma centralni zaverku, takze v tomto predci i leicy, nema, ale vymene objektivy coz jsi pozadoval a ma jenom prioritu casu, ale na to si lze zvyknout, clonu ukazuje v hledacku. Takze bych mozna doporucil tu minoltu himatic 7SII.
  • 0

#429 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 15 červen 2009 - 22:02:36

400SE i 7sII jsou výborný stroje za přijatelný peníze. Ohnisko 40 se pro běžnou reportážní práci dá použít víc, než by se na první pohled zdálo. Opticky výborný. Hlavně je třeba vyzkoušet, jestli ti dálkoměr vůbec sedí ... páč někomu jo a jiným zase ne.
  • 0

#430 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 16 červen 2009 - 10:36:50

ja som povodne tiez chcel Minoltu 7sII ale nejak som ju nemohol zohnat. tak som kupil Olympus 35 RC. ostrenie dialkomerom mi sedi perfektne, omnoho lepsie nez klin v Praktike BC1...

a nekope! (praktica kope jak devina) len ho musim dat skontrolovat ci je 100% funkcny.
  • 0

#431 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 16 červen 2009 - 14:16:06

Takže když mi doporučuješ tu 7sII proti tomu 400SE, tak předpokládám, že má výměnný objektiv. Jak je řešen? Je to nějaký bájonet, nebo závit?
  • 0

#432 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 16 červen 2009 - 14:18:34

Takže když mi doporučuješ tu 7sII proti tomu 400SE, tak předpokládám, že má výměnný objektiv. Jak je řešen? Je to nějaký bájonet, nebo závit?


ne nema vymenny objektiv, v teto kategorii nema zadny z nich vymenny objektiv, pokud hledas neco maleho spolehlive s vymennym objektiv, podival bych se po Leice CL, pripadne Minolte CLE (obzvast ta Minolta je lepsi) - ale cenove je to trosku jinde.
  • 0

#433 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 16 červen 2009 - 15:20:07

7sII má manuální režim, byť v něm neměří expozici
  • 0

#434 pignon

pignon

    Nováček

  • Předplatitel
  • 449 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 16 červen 2009 - 18:08:23

Takže když mi doporučuješ tu 7sII proti tomu 400SE, tak předpokládám, že má výměnný objektiv. Jak je řešen? Je to nějaký bájonet, nebo závit?

Jak uz psal prede mnou, vymeny objektiv nema, ale ma manual a prioritu clony, coz mi prijde jako lepsi nez priorita casu.40mm je velmi prijemne ohnisko, alespon pro me, hadam, ze by mi stacilo na 95% vsech zaberu. Hlavne je fotoaparatek kapesni. Fed5 je treba proti nemu obluda velika a tezka.
  • 0

#435 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 17 červen 2009 - 07:12:34

... ale ma manual a prioritu clony, coz mi prijde jako lepsi nez priorita casu.

Minolta Himatic 7sII i Revue 400SE, jakož i třetí do party Vivitar 35ES, mají PRIORITU ČASU. Závěrka je mechanická, s ručním nastavením a k nastavenému času se v automatickém režimu přiřazuje clona. Minolta má navíc i plný manuál, Revue a Vivitar manuální režim nemají.
Prioritu CLONY měly v době těchto aparátů pouze Yashica Electro 35 (všechny modely) díky použití elektricky řízené závěrky.
  • 0

#436 pignon

pignon

    Nováček

  • Předplatitel
  • 449 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 17 červen 2009 - 07:24:03

jasne, omlouvam se, je to jiz nejaky patek co ji nemam :roll:
  • 0

#437 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 17 červen 2009 - 15:13:12

No já bych asi šel do té minolty, ale pořád ve mě vrtají ty vyměnné objektivy, ale zase ne drahé tělo. Ale když se teď oprostím od těla. Jak jsou na tom kvalitativně objektivy Jupiter, ať již delší či kratší ohniska. Osobně myslím, že jsou celkem kvalitní, ale pohledem na sklíčko toho člověk mnoho nezjistí.
  • 0

#438 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 17 červen 2009 - 15:26:34

No já bych asi šel do té minolty, ale pořád ve mě vrtají ty vyměnné objektivy, ale zase ne drahé tělo. Ale když se teď oprostím od těla. Jak jsou na tom kvalitativně objektivy Jupiter, ať již delší či kratší ohniska. Osobně myslím, že jsou celkem kvalitní, ale pohledem na sklíčko toho člověk mnoho nezjistí.


no zalezi co myslis "drahe" telo, co je tvuj strop? Napr prave Dubraro nabizi myslim Bessu R za slusny peniz. K tomu si muzes poridit napr. Jupitera 50ku a Voigtl. Pancake 35ku takze za rozumny peniz.
  • 0

#439 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 17 červen 2009 - 17:59:10

To tělo by bylo snesitelné do 2.000,-Kč. Sice pracuji, ale v dnešní době mám plat asi na 2/3 (pátky jsme doma na 60%), minulý rok jsem začal dělat dálkově vysokou. A také samozřejmě nesmím zapomenout na své dosavadní aparátky, které potřebují nakrmit, takže jsem teď koupil u Fomy výhodně metráž (85m). No a pořád něco a taky si člověk musí nechat rezervu.
Ale to jsou moje problémy, které zde nikoho nezajímají.
Mě by zajímal názor uživatelů objektivů Jupiter - je vhodné se po nich poohlížet? Připadají mi krásné, to leštěné hliníkové tělo. Vím, že to má hodně objektivů, ale když jsem je viděl...
  • 0

#440 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 18 červen 2009 - 08:09:10

Objektivy Jupiter ti mohou dobře posloužit - záleží co od nich čekáš. Jsou kopiemi objektivů Carl Zeiss ze třicátých let. Takže jestli chceš fotit převážně černobíle a dělat fotky s poněkud "retro" vzhledem, budou výborné.
Je třeba upozornit na velmi kolísavou kvalitu, která se týká především přesnosti mechanických dílů a montáže. Přece jen návrh počítal s "německou" precizností, což je obor, v němž sovětští dělníci příliš nevynikali. Samotné čočky jsou z kvalitního skla a přesně vybroušené.
Z toho důvodu je při pořízení třeba počítat se zakoupením / vyzkoušením většího počtu kusů, než se narazí na podařený. Proto také na internetu najdeš názory od nadšeně spokojených po zcela odsuzující. Moje osobní zkušenost je jeden výborný a jeden dost dobrý ze dvanácti zkoušených kusů Jupiter-8.
Z těchto pravidel se vymykají objektivy Helios-103 (53/1,8), které jsou modernější konstrukce, mají docela dobré antireflexní vrstvy a jsou přesněji vyrobené a smontované. Dají se koupit velmi levně. Velká škoda, že jsou pouze ve verzi pro Kiev, ale stojí za to si kvůli tomuto sklu tělo Kiev pořídit. Technická poznámka: existuje redukce umožňující použití na tělech s Leica závitem, ale je velmi komplikovaná a stojí 200-250 USD.
  • 0

#441 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 červen 2009 - 15:10:21

Děkuji sa shrnutí Jupiterů. Předpokládám čb film. Záleží právě na té ceně. Jen mi prosím překni, jak jsi tolikero objektivů vyzkoušel. Koupil a po nespokojenosti prodal, nebo to bylo s nějakým koupeným tělem? Ono třeba koupit ho za 800,-Kč a zjistit, že je nepoužitelný je mrzuté, a pak ho zase prodávat...
  • 0

#442 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 18 červen 2009 - 15:20:00

Vladivostoku, kde že jsou ty 1,35V baterie?
  • 0

#443 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 červen 2009 - 17:02:34

Musím je znovu najít, ale to nebude problém. Já je totiž zatím nepoužívám, tak jsem si to nepoznačil. Za chvíli jsem zpět s odkazem.
  • 0

#444 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 červen 2009 - 17:23:52

Zde je hlavní stránka, bohužel nejde zkopírovat kompletní cesta, vše má jako main page, takže potom se postupuje následovně: Vlevo nabídka - "Baterie a akumulátory" a podkategorie "Knoflíkové články". Potom jsou nahoře odkazy (v prvním řádku) "Ceník" a odkaz "Knoflíkové". V ceníku je to 2. stránka skoro dole. Jsou tam dva články - V400PX a V675PX. Není to sice 625ka, ale důležité, že má 1.35V, takže bude zřejmě rtuťová a hlavně je skladem.
To jsem ale trochu ujel. To, že budu chtít výměnná skla je hotová věc, ale takové jedno nevýměnné sklíčko také není k zahození. A ještě když to tělo je prostě nádhera, není co dodat. Zalíbil se mi teď totiž
Voigtlander Vitomatic IIa.
Ty obrázky s ním nafocené (i barevné) jsou něco, a to jsou to jen skeny. A ještě vypadá úžasně. Je tam sice selenový expozimetr, ale to bych až tak neřešil. Má s ním někdo zdejší zkušenost.
  • 0

#445 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 19 červen 2009 - 10:14:14

[quote]Jsou tam dva články - V400PX a V675PX. Není to sice 625ka, ale důležité, že má 1.35V, takže bude zřejmě rtuťová a hlavně je skladem.[/quote]
Opravdu jsou skladem?? Ověřil jsi to? A kolik? A jak jsou staré?

quote="Vladivostok"] Zalíbil se mi teď totiž
Voigtlander Vitomatic IIa.
Ty obrázky s ním nafocené (i barevné) jsou něco, a to jsou to jen skeny. A ještě vypadá úžasně. Je tam sice selenový expozimetr, ale to bych až tak neřešil. Má s ním někdo zdejší zkušenost.[/quote]
Mám ve sbírce Vitoret DR. Ten je hodně podobný, ale asi o 10 let mladší a má lepší objektiv. Můj kus má dokonce fungující a přesný expozimetr. Fotit se s tím dá, ale nic moc. Ovšem úžasný obrázek ve velikosti 600*400 pixelů na web bych z toho taky uměl vykouzlit. V případě zájmu zapůjčím, je vyčištěný a seřízený a provozuschopný. SZ.
  • 0

#446 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 červen 2009 - 17:13:35

Já to neověřoval, protože jak jsem psal, nepoužívám je. Ale protože jsem je našel "omylem" při hledání něčeho jiného, tak jsem to zde nadhodil, kdyby snad někdo. Přece si to nenechám pro sebe :wink: Takže kdo chce, nechť si zjistí, ale myslím, že když je tam v ceníku má jako "SKLADEM", tak snad...

Ty vobrázky z toho Vitomaticu IIA měly cca 1200×1800 a něco. Samozřejmě, že snimek ztratí výrazně na kvalitě scanováním, pokud není echt chcaner a zvláště pak, pokud je to již ze zvětšeniny, ale i přesto krásná kresba, podání barev a prostě tak nějak tomu nic nechybělo, až na kompozici. Prostě asi věděli, proč dát do názvu objektivu COLOR. Děkuji za nabídku zápůjčky, ale to bysme stejně nestihli, protože v pondělí jej kupuji a za perfektní cenu v porovnání s ebay apod.
Přeji jinak úspěch s těmi články.
  • 0

#447 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 23 červen 2009 - 23:12:23

Mám PORST 135E. a zajímalo by mne jak je to s nastavováním clony/času. v hledáčku je stupnice 2,7-16 a u ní ručička, ale ta se nepohne ať dělám co dělám. znáte ten stroj někdo? je tam knoflíková baterka, ale nevím k čemu je. CdS by snad měl fungovat bez baterek ne?

Vložený obrázek
  • 0

#448 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 23 červen 2009 - 23:20:13

Mám PORST 135E. a zajímalo by mne jak je to s nastavováním clony/času. v hledáčku je stupnice 2,7-16 a u ní ručička, ale ta se nepohne ať dělám co dělám. znáte ten stroj někdo? je tam knoflíková baterka, ale nevím k čemu je. CdS by snad měl fungovat bez baterek ne?

Vložený obrázek


CDS bez baterek nefunguje, to je selenovy clanek, bude tam asi PX625ka, no myslim ze budes li chvilku googlovat tak to najdes.

Jinak to (bez googlu) vypada jako uplny automat, pouze ti to muze ukazovat clonu v hledacku
  • 0

#449 margareta

margareta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 63 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 červen 2009 - 23:20:53

Bez baterky ani ťuk.Selen to neni
  • 0

#450 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 23 červen 2009 - 23:45:23

ta baterka co tam je má označení AG13 a je to ta samá co je ve sverlovsku 4 - tak jsem tam dal jednu ze S4 a nic se neděje.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních